Premiera albumu Pawła Pierścińskiego

Album "Paweł Pierściński. Fotografia"Z radością zapraszam Państwa na premierę nowego wydawnictwa BWA, czyli albumu "Paweł Pierściński. Fotografia".
Spotkanie odbędzie się w piątek 21 grudnia 2018 roku o godz. 18:00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach, ul. Kapitulna 2.

W trakcie spotkania będzie można kupić wydawnictwo w promocyjnej cenie.

Wydawnictwo dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Premiera albumu „Paweł Pierściński. Fotografia”
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach serdecznie zaprasza wszystkich: przyjaciół Pawła Pierścińskiego, miłośników Jego sztuki oraz osoby interesujące się fotografią artystyczną – szczególnie Kielecką Szkołą Krajobrazu – na promocję albumu „Paweł Pierściński. Fotografia”, która odbędzie się w piątek 21 grudnia 2018 roku o godz. 18. Będzie to okazja do zakupu albumu w promocyjnej cenie.
Album został wydany przez BWA ze znacznym wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Operacyjnego „Sztuki wizualne”, z którego dofinansowano projekt zatytułowany „Paweł Pierściński (1938 – 2017). Otworzyć zamknięte”.
– Powstanie tego wydawnictwa rozpoczyna szereg zaplanowanych przez BWA działań promocyjnych zamkniętej już, niestety, sztuki Pawła Pierścińskiego , jako jednego z najcenniejszych zjawisk w polskiej fotografii artystycznej. Album zawiera fotografie Artysty zarówno bardzo znane, ale także te, które rzadko są kojarzone z Jego nazwiskiem, a nawet takie, które tu zaprezentowane zostaną po raz pierwszy. Artysta bowiem, znany głównie z fotografii krajobrazowej, której był konsekwentnym popularyzatorem, w swojej twórczości zajmował się bez mała wszystkimi tematami. Album obejmuje najważniejsze tematy Jego sztuki oraz pokazuje Jego wszechstronność i artystyczną doskonałość. Zawiera także wybór starannie wybranych fragmentów tekstów autorskich, w których Artysta sam analizuje swoją sztukę i wyjaśnia sposoby jej realizacji – podkreśla Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektor BWA.
Album został merytorycznie opracowany przez dyrektor BWA Stanisławę Zacharko-Łagowską (historyka sztuki i krytyka sztuki), a piękny projekt graficzny i jego realizacja są dziełem Moniki Cybulskiej, artystki graficzki, tworzącej jednoosobowo Wydawnictwo BWA.
Album "Paweł Pierściński. Fotografia"

„Paweł Pierściński. Fotografia” to dwustustronicowy album z fotografiami oraz tekstami w języku polskim i angielskim, w twardej, tłoczonej oprawie, o wymiarach 280 x 280.
– Zapraszamy na spotkanie i podzielenie się, zarówno sztuką naszego wybitnego Przyjaciela – Pawła Pierścińskiego, jak i tradycyjnym wigilijnym opłatkiem – dodaje dyrektor.
Album jest świetnym pomysłem na prezent świąteczny. Książkę można będzie kupić w BWA w cenie 150 zł, a podczas premierowego spotkania w cenie promocyjnej 120 zł.

Free Joomla! templates by AgeThemes